Rinus Valenteijn – div. MG racers
Rinus Valenteijn (83) – MG racer in hart en nieren!
Al heel wat jaren is Rinus een graag geziene gast in ons bedrijf. Vanaf de jaren 80 heeft hij verschillende auto’s bij ons gekocht zowel in het geheel als in onderdelen.
Het racen met MG’s, in wedstrijdverband met MG Competitie ontstond vanuit het MG sportief weekend georganiseerd door MG Noord op de TT baan in Assen in de jaren 1984-1997. Eerst racede hij met een standaard MGB, een rubber bumper die werd aangepast voor het circuit.
Toen het allemaal wat beter en vooral sneller moest ging hij met een geprepareerde MG B en later met een MG A racen. Voor zijn neefje Jacco prepareerde Rinus een MG B en zelf reed hij met een MG A, dit heeft hij 25 jaar gedaan.
Sinds die tijd bouwt hij betaalbare MG racers voor op het circuit, voor de beginnende rijders van MG Competitions. Vaak gebeurt dat met een opknapper MG, die wordt dan gestript en vervolgens geprepareerd met speciale race onderdelen.
Rinus probeert de auto zoveel mogelijk low budget klaar te maken, de racerij is zo duur. Rinus werkt nog steeds dagelijks in zijn werkplaats aan race motoren en auto’s. De auto’s worden voorzien van speciale onderdelen. Bij ons haalt hij regelmatig de benodigde onderdelen voor motorrevisie en motor pakkingen. Rinus heeft al vele MG motoren race klaar gemaakt. De cilinderinhoud wordt vergroot van 1800 naar 1930-1950cc, De motor krijgt een race nokkenas, weber carburateur, een geflowde cilinderkop, speciale drijfstangen enz. Daarna wordt de motor afgesteld op de rolling road van Freddie Cane in Gorredijk om de laatste pk’s te vinden. Wij hebben Rinus al diverse keren geholpen aan bruikbare spullen uit onze oude voorraad, waar hij vaak nog wel wat van kan maken voor race doeleinden. MG dokter Valentino!
MG Competitions Holland is een autorace club van historische Britse sportwagens die in competitie verband 6 tot 7 keer per jaar racen op de bekende racecircuits in Nederland, Frankrijk en België en dit jaar ook in Engeland. Normaal rijden ze ook op Zandvoort en Assen, maar deze circuits worden helaas tegenwoordig te duur
Prepared by Rinus, sponcored by HofmanLeek.nl

MG Competitions op de TT baan Assen
